Xiaomi Mi A2 funkcjonuje w świadomości osób, które interesują się telefonami komórkowymi jako „super-średniak”. Posiada ponadprzeciętnie mocny procesor, solidny podwójny aparat i atrakcyjną cenę, czy jednak wystarcza to, abyśmy się na niego zdecydowali.

To warto wiedzieć

Xiaomi Mi A2 jest następcą telefonu Xiaomi Mi A1, a więc modelu, który cieszył się naprawdę dużą popularnością. Podobnie, jak miało to miejsce, w przypadku poprzednika, mamy do czynienia z modelem, który pracuje pod kontrolą czystego Androida. Ma też solidną metalową obudowę, która sprawia, że telefon może spełnić oczekiwania nawet jego dość nieostrożnych użytkowników.

Jakość wykonania

Jeśli coś rzuca się w oczy już podczas pierwszego kontaktu z omawianym tu telefonem, z pewnością jest to jakość jego wykonania, która może spodobać się nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Metalowa obudowa jest przyjemną odmianą, szklane telefony są bowiem zdecydowanie bardziej wrażliwe tak na zabrudzenia, jak i na zarysowania. Xiaomi Mi A2 to przy tym telefon dość cienki, ma bowiem zaledwie 7,2 mm grubości. Niestety, producent ściął dość poważnie krawędzie boczne. W praktyce, już podczas lekkiego ściśnięcia telefonu można odczuć spory dyskomfort, te bowiem wbijają się dość nieprzyjemnie w dłoń. Na szczęście, jest to jedyna uwaga, jaką można mieć w momencie, w którym analizie poddaje się ergonomię obsługi analizowanego tutaj sprzętu.

Rzut oka na ekran

W przypadku telefonu Xiaomi Mi A2 mamy do czynienia z ekranem o przekątnej 5,99 cala i proporcjach 18:9. Nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem, mówimy bowiem o parametrach charakterystycznych dla tych modeli, z jakimi mamy do czynienia w roku 2018.

Dane techniczne Xiaomi Mi A2

Sama ostrość wyświetlanego na telefonie obrazu nie powinna być dla nikogo problemem. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z modelem idealnym pod tym względem. Tym, co psuje dobre wrażenie, jest przede wszystkim maksymalna jasność paneli. Nie jest ona na tyle duża, aby ekran był czytelny w ostrych promieniach słonecznych. Na szczęście, w innych sytuacjach nie jest to aż tak uciążliwe, choć dobrze jest zdawać sobie sprawę z tej niedoskonałości.

A co z wyposażeniem?

Już na wstępie wypada podkreślić, że w Xiaomi Mi A2 brak nie tylko NFC, ale także slotu na karty pamięci i złącza jack 3,5 mm. Owszem, lista braków w wyposażeniu kończy się w tym momencie, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że i ta jest dość niepokojąca. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że już na wstępie naszej przygody z telefonem musimy liczyć się z brakiem miejsca na pliki, jeśli bowiem zdecydujemy się na zakup modelu z 64 GB pamięci, aż 46 GB jest zarezerwowane dla użytkownika. Jeśli nie płacimy za pośrednictwem telefony, brak NFC również nie będzie problemem. Nie oznacza to jednak, że braki można pominąć milczeniem.

Xiaomi Mi A2 to tak zwany telefon Dual SIM. Oba sloty mogą obsługiwać LTE, choć należy liczyć się z tym, że nie będzie to się działo jednocześnie. Telefon pracuje w trybie standby, jeśli więc rozmawiamy przez jedną kartę, druga w tym czasie nie jest aktywna. Jakość rozmów najlepiej jest określić jako poprawną. Nie ma żadnych rażących niepoprawności, choć z pewnością nie ma też powodów do tego, aby popadać w euforię. Jeśli więc coś w wyposażeniu telefonu zasługuje na słowa szczególnego uznania, z pewnością będzie to przede wszystkim czytnik linii papilarnych. Znajduje się on na tylnym panelu i charakteryzuje się dużą sprawnością.

Ponadprzeciętna wydajność

Telefon jest napędzany przez układ Qualcomm Snapdragon 625, co można uznać za sporą poprawę w porównaniu z tym, co oferował poprzednik. Ma też układ graficzny Adreno 512, 14nm proces technologiczny i 4 GB pamięci RAM.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Czy warto kupić chiński telefon?

W Chinach produkuje się większość smartfonów na świecie. Nierzadko w tych samych fabrykach, gdzie produkuje się urządzenia premium pojawiają także marki, których nazwy są nieznane...