W zestawieniach najlepszych smartfonów 2018 z wyższej półki cenowej (do 1500 złotych) wysokie miejsce zajmuje Huawei P20.

Nowy, szybko działający system Android Oreo 8.0 i sporo pamięci operacyjnej pozwalają na bardzo skuteczne i komfortowe działanie. Przyjrzyjmy się bliżej niektórych elementom tego modelu.

Bardzo dobry wyświetlacz

Wyświetlacz o wielkości 5,84 cala, typu LTPS IPS LCD, robi naprawdę dobre wrażenie. Przyczyniają się do tego zadowalająca jasność oraz rozdzielczość (1080x2280). Recenzenci wskazują na znaczny postęp względem poprzedniego modelu, P10.

Wyświetlacz tego telefonu posiada proporcje 19:9 oraz cienkie, estetyczne ramki. Ekran został umieszczony pod szkłem - dzięki temu obraz jest niezwykle żywy i "płynny". Kolory prezentują się żywo, są nasycone i bardzo ładne. Warto zobaczyć go na żywo, choćby w sklepie,  z ustawionym jasnym obrazem.Niektórzy użytkownicy i potencjalni kupcy Huawei P20 mają zastrzeżenia do charakterystycznego wcięcia, zwanego "notch". Takie rozwiązanie stało się popularne, gdy zastosował je Apple w modelu iPhone X.

Dlaczego się sprawdziło? Pomogło zmieścić w cienkiej obudowie wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu w Huawei znajduje się skaner twarzy, kamerka, czujniki, głośnik. Wcięcie, choć wielu osobom się nie podoba, jest więc rozwiązaniem praktycznym - i zdaniem równie wielu wcale nie wygląda źle. Nie zawadza także w żaden sposób użytkownikowi.

Kilka słów o obudowie telefonu

Masa tego modelu wynosi 154 g - to bardzo niewiele, jak na zmieszczone tak elementy. Przód i tył zostały wykonane ze szkła, zaś boczne krawędzie i wnętrze z aluminium. Smartfon jest bardzo wygodny w użytkowaniu, przyjemnie trzyma się go w dłoni i obsługuje dotykowy ekran. To cienki, zgrabny model, jedyne, co nieco z nim kontrastuje, to duży aparat główny.

Huawei P20 lite

Pod aparatem znajduje się dioda doświetlająca.

Hybrydowy Dual SIM

To telefon bardzo wszechstronny pod względem możliwości umieszczania w nim kart. Dwa razy nano lub raz nano i raz micro mieszczą się w nim bez problemu. Możliwe jest przekierowywanie rozmów z jednej karty na drugą.

Czytnik linii papilarnych

Model P20 charakteryzuje bardzo dobry, skutecznie działający i czuły czytnik linii papilarnych, umieszczony z tyłu. W modelu Pro został zaplanowany z przodu, przez co jedna ramka (pod ekranem) jest grubsza niż pozostałe.

Moduł skanowania twarzy

Przy pomocy wbudowanego skanera twarzy można tez niezawodnie odblokować telefon. Problem polega jedynie na niedostatecznym oświetleniu twarzy w nocy, co przekłada się na gorsze działanie sknera, niż w ciągu dnia, przy lepszym oświetleniu. Tego problemu nie ma już w modelu P20 Pro. Aby obejść jego występowanie w wersji Lite wystarczy w nocy ustawić jasność ekranu na najwyższą wartość.

Głośnik - jakość dźwięku

Jakość dźwięku i samego głośnika nie jest mocną stroną tego modelu. Dźwięk nie jest zbyt głośny ani ciekawy - gra "płasko", daje się odczuć wyraźna różnica na minus względem wersji Pro. Warto jednak dodać, że smartfon posiada klasyczne wejść na słuchawki 3,5 mm. Nie jest to smartfon odpowiedni dla melomana, jednak przeciętny użytkownik powinien być zadowolony z jego dźwięków.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Recenzja telefonu Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 funkcjonuje w świadomości osób, które interesują się telefonami komórkowymi jako „super-średniak”. Posiada ponadprzeciętnie mocny procesor, solidny podwójny...