Huawei P20 to wyjątkowo interesujący telefon komórkowy pochodzący z tak zwanej najwyższej półki cenowej. To także godny rywal dla telefonów takich, jak choćby Samsung Galaxy S9. Jego znakiem rozpoznawczym są przede wszystkim interesujące rozwiązania, choć na uwagę zasługuje także nowoczesny design. Czy zatem jest to telefon, którym warto się zainteresować?

Design – między iPhone a Huawei

Huawei to telefon chińskiego producenta, o którym można śmiało mówić jako o designerskim powiewie świeżości. Tym razem jego twórcy zdecydowali się na szklany tylny panel, co można określić mianem powrotu do korzeni i to powrotu do korzeni w naprawdę dobrym stylu. Porzucenie metalu na rzecz szkła sprawiło, oczywiście, że nowy model jest bardziej podatny tak na zabrudzenia, jak i na zarysowania. Jest to też kolekcjoner odcisków palców. Oczywiście, producent musiał zdawać sobie z tego sprawę, w zestawie mamy więc do czynienia także ze schludnym przezroczystym etui, które powinno rozwiązać tego rodzaju problemy. Etui stanowi skuteczną ochronę nie tylko dla tylnej ściany, ale i dla wystającego modułu aparatów. Wyświetlacz jest z kolei zabezpieczony poprzez nałożenie na niego folii ochronnej. Mówiąc o designie warto też zwrócić uwagę na wyraźną inspirację tym, co proponuje nam jeden z największych konkurentów chińskiego producenta, a więc firma Apple. Podobieństwo do telefonów z serii iPhone jest widoczne choćby w zaokrąglonych narożnikach ekranu oraz obudowy, można jednak dostrzec je także przyglądając się wcięciu w wyświetlaczu.

Akumulator i jego sekrety

Czas pracy telefonu jest uzależniony od tego, jaki akumulator posiada dane urządzenie. W tym przypadku mamy do czynienia z takim, którego pojemność wynosi 3400 mAh. Podobna pojemność jest typowa choćby dla Galaxy S9+ i to nawet pomimo tego, że posiada on wyświetlacz o większej przekątnej.

Smartfon Huawei P20

Niestety, osoby, które nie przepadają za częstym ładowaniem swojego telefonu, najprawdopodobniej nie będą miały powodów do zadowolenia. Tym razem korzystanie ze smartfonu oznacza jedynie jeden dzień intensywnej pracy. Jeśli decydujemy się na WiFi, czas ten może być delikatnie wydłużony, nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że nadal mamy do czynienia z wynikami, które są dalekie od ideału.

Rzut oka na… ekran

Huawei P20 to telefon z wyświetlaczem charakteryzującym się proporcjami 18:9 o przekątnej 5,8 cali i rozdzielczości FullHD+. Wszystko to sprawia, że nie ma powodów do obaw o poszarpane czcionki i nieostre obszary. Warto wspomnieć także o tym, że wyjątkowo duży wyświetlacz umożliwi komfortowe przeglądanie treści, oglądanie filmów, a nawet granie. Nie można jednak zapominać, że nadal mamy do czynienia ze sporą różnicą na niekorzyść na tle innych flagowców, z jakimi mamy do czynienia w tym roku. Nie jest to jednak novum, flagowce tego chińskiego producenta już od jakiegoś czasu plasują się bowiem w tym kontekście nieco niżej. Nasycenie barw generowane przez wyświetlacz nie powinno nas rozczarować, jeśli jednak przedmiotem analizy jest jasność maksymalna, dobrze jest mieć świadomość tego, że ta nie dorównuje temu, co proponował poprzednik.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Patent Xiaomi ujawnia smartfony z maksymalnie 7...

Podczas gdy producenci smartfonów utrzymują swój cykl życia z corocznym wprowadzaniem na rynek, w tle dzieje się wiele rzeczy. Każdego roku firmy te wypuszczają na rynek smartfony, które są...

Jaki xiaomi?

Wybieramy chiński smartfon