Kupując sprzęt elektroniczny warto sprawdzić czy na pewno będziemy korzystać z usług autoryzowanego dystrybutora. Tylko w taki sposób mamy pewność, że prawa konsumenta będą chronione. Jak jednak rozpoznać, że kupuje się urządzenie z pewnego źródła? Jak to jest, że żadna polska firma nie porywa się na otwarcie sklepu, który w nazwie będzie miał Apple albo Samsung. Oczywiście wynika to z tego, że jest to marka, która podlega ochronie prawnej i można się narazić na poważne problemy wykorzystując te nazwy. Kojarzy się także z produktem, który pod tą marką będzie sprzedawany.

Gdzie kupić Xiaomi? Na pewno nie u szemranych sprzedawców

Xiaomi to urządzenia, które w naszym kraju sprzedawane są stosunkowo od niedawna. Pojawienie się firmy Dragonist.pl było kluczowe na rynku, ponieważ to ona stała się dystrybutorem tej marki w naszym kraju. Do tej pory Polacy musieli korzystać z usług nieoficjalnych dystrybutorów co mogło się wiązać z tym, że dochodziło do oszustów i nieudanych zakupów. Zdarzało się, że urządzenia poserwisowe sprzedawano jako nowe. Nie brakowało także sprzedawców, którzy używali marki Xiaomi bezprawnie w oznaczenia swoich sklepów. Nie zwracali uwagi na prawną ochronę tej nazwy.

Pojawiały się w naszym kraju różnorakie sklepy, które w swojej nazwie miały markę Xiaomi i to rzecz jasna było jawnym naruszeniem prawa. Nie powinno więc być zaskoczenia, żę gdy marka zaczęła budować swoją pozycję w Polsce również te sklepy dość szybko zaczęły z naszego rynku znikać. Obecnie sprzęt Xiaomi możemy kupić już u oficjalnego dystrybutora i właśnie tam powinno się dokonywać zakupu. 

zakup telefonu z Chin

Co zyskujemy, kupując sprzęt u autoryzowanego dystrybutora?

Jeśli kupuje się urządzenia u autoryzowanego dystrybutora ma się pewność, że sprzęt kupuje się bezpośrednio od producenta, a to jak wiadomo będzie gwarantować jego dobrą jakość. W przypadku marki Xiaomi będzie to między innymi gwarancja tego, że w urządzeniu zainstalowane jest oryginalne oprogramowanie producenta. Gdy kupuje się z niepewnego źródła, np. w szczególnie atrakcyjnej cenie to można ryzykować, żę kupuje się podróbkę, sprzęt, który np. przeznaczony jest na rynek azjatycki a oprogramowanie europejskie ma instalowane metodą chałupniczą co nie do końca za tym urządzeniem będzie przemawiać.

Każde urządzenie Xiaomi powinno się więc kupować u sprawdzonego sprzedawcy. Lampa ostrzegawcza powinna się zapalić przed zakupem szczególnie w przypadku, gdy trafi się ofertę szczególnie atrakcyjną cenowo. Powinno się wtedy szczególnie uważnie studiować warunki zakupu, by sprawdzić czy np. urządzenie będzie można w ciągu 14 dni zwrócić.

Zamiast więc kupować urządzenie z dostawą z Chin albo z Allegro w cenie atrakcyjnej warto polować na okazje jakie pojawiają się także u oficjalnych dystrybutorów i to najlepiej tam będzie dokonywać zakupów marki Xiaomi.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Xiaomi Redmi K50 PRO - recenzja

Xiaomi Redmi K50 Pro to smartfon z 2022 roku, który został oficjalnie zapowiedziany w marcu przez globalnego producenta elektroniki Xiaomi. Do tego smartfon obsługuje dwie karty SIM, więc...

Iphone XS opinie

Recenzja OPPO Find X3 Neo

Samsung Galaxy a5 opinie