Patent Xiaomi ujawnia smartfony z maksymalnie 7 wyskakującymi kamerami

Udostępnij:

Podczas gdy producenci smartfonów utrzymują swój cykl życia z corocznym wprowadzaniem na rynek, w tle dzieje się wiele rzeczy. Każdego roku firmy te wypuszczają na rynek smartfony, które są wyposażone w najlepsze technologie, jakie mogą zaoferować. Jednakże, wciąż próbują wiele nowych produktów za kulisami. Produkty te rzadko są widoczne dla publiczności, na szczęście zgłoszenia patentowe są tam, aby pokazać nam, co ci producenci OEM eksperymentują za zamkniętymi drzwiami. Najnowszy bit pochodzi bezpośrednio od Xiaomi. Firma złożyła wniosek patentowy w CNIPA (Chińska Krajowa Administracja Własności Intelektualnej), co pokazuje nam, że nie ma ograniczeń dla kamer typu pop-up.

Powyższe zdjęcia są szkicami projektowymi zaczerpniętymi bezpośrednio z patentów. Ujawniają one trzy różne odmiany wzoru, poczynając od dwóch podwójnych zestawów kamer z przodu i z tyłu. W przypadku kamer dualnych z przodu i pięciu matryc detektorowych z tyłu. To prawda! Xiaomi może eksperymentować ze smartphone'ami z maksymalnie 7 kamerami w jednym mechanizmie wyskakującej kamery. Duża ilość czujników kamer zajmuje większość przestrzeni nad ekranem. W rezultacie mamy naprawdę szeroki wachlarz wyskakujących kamer.

Oczywiście sugerujemy, aby nie wstrzymywać oddechu dla tej matrycy "hepta-camera". Przecież patenty nie zawsze trafiają do fazy produkcji. Jednakże, to naprawdę interesujące widzieć, że Xiaomi zawsze stara się wprowadzać innowacje w konstrukcji swoich smartfonów. Co więcej, uważamy, że byłoby naprawdę interesujące zobaczyć, jak chiński gigant może zmieścić tak wiele czujników w wąskiej obudowie. Wreszcie, co nie mniej interesujące, ciekawe jest to, że firmy są również zainteresowane tym, aby tylne tablice kamer były niewidoczne dla oczu.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Xiaomi Redmi 6 i jego sekrety

Xiaomi Redmi 6 to tani smartfon. Jeśli jednak przeanalizujemy jego podzespoły, szybko dojdziemy do wniosku, że może stać się on bezpośrednim konkurentem dla telefonów takich, jak choćby...