OnePlus: oto, jak wygląda wyświetlacz włączony na OxygenOS 11

Udostępnij:

Po tym, jak dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, opublikował na Twitterze mały teaser, firma opublikowała również film wideo pokazujący, w jaki sposób można korzystać z wyświetlacza zawsze na ekranie z nadchodzącą aktualizacją OxygenOS. Podczas gdy Lau trzymał swój tweet krótko, nadal było stosunkowo jasne, o co w tym wszystkim chodzi.

Mówił - jak się spodziewał również 9to5Google - dość wyraźnie o wyświetlaniu zawsze na ekranie. W szczególności, przykład Lau prawdopodobnie dotyczył wyświetlania czasu na wyświetlaczu - nawet gdy smartfon jest zablokowany.

Dzięki obecnej technologii OLED zużycie energii podczas korzystania z wyświetlacza zawsze włączonego jest niskie. Ponieważ w najlepszym wypadku tylko małe części ekranu muszą być aktywnie zasilane, tylko minimalne straty w czasie pracy na bateriach powinny być zauważalne. Jest to szczególnie ważne, gdy nie trzeba już budzić smartfonu tylko po to, aby w tym czasie osiągnąć szczyt.

OnePlus: Wideo pokazuje funkcje wyświetlacza Always-On-Display
Poza tweetem, był też film o wspomnianym powyżej zawsze na wyświetlaczu. Tutaj firma pokazuje, jak myślała o wykorzystaniu tej technologii wewnętrznie. Można też zobaczyć kilka konkretnych przykładów. Oprócz prostego wyświetlania czasu, można było wyświetlić statystyki dotyczące wykorzystania smartfonu lub pozostałej żywotności baterii.

Podczas gdy inni producenci już korzystają z tej funkcji paneli OLED, OnePlus wprowadzi ją tylko z OxygenOS 11. Ta aktualizacja będzie oparta na systemie Android 11. Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy dokładnie ta aktualizacja zostanie wydana, ale 9to5Google ma nadzieję, że może być wydana we wrześniu.

OnePlus obecnie testuje już OxygenOS 11 wewnętrznie i w otwartej becie. Możliwe jest więc, że dalsze szczegóły na temat Always-on-Display'a OnePlus'a zostaną ujawnione przed ostateczną prezentacją aktualizacji.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jaki xiaomi?

Nowe modele Xiaomi pojawiają się na rynku wyjątkowo często. Jeżeli zastanawiasz się nad wybraniem jednego z modeli Xiaomi, możesz się w ich mnogości trochę zagubić. Z pewnością więc...