Zarówno Honor 9 oraz Huawei P10 Lite to urządzenia, które mają wiele mocnych stron. Zalety tych urządzeń powinni doceniać uczniowie, studenci.

Do plusów można będzie zaliczyć między innymi atrakcyjną oraz poręczną obudowę, dobre jakościowo wykonanie, jakość zdjęć i filmów z tego urządzenia, szybki czytnik linii papilarnych, dual SIM, funkcje pilota RTV, dobry wyświetlacz Full HD, wystarczający czas pracy na baterii a także ładowarkę.

Jeśli chodzi o minusy tego urządzenia można powiedzieć o braku stabilizacji optycznej w aparacie, obudowa urządzenia nie jest wodoszczelna, niezbyt szybka pamięć masowa, szkło urządzenia jest bardzo śliskie, niewygodna obsługa w przypadku okularów polaryzacyjnych.

Urządzenie dla studenta i ucznia

Szkolne ławki już są zapełnione, akademickie aule również. Nowy rok szkolny to również nowe zadania, plany oraz terminy. Pojawia się również dobry czas na zakup nowego smartfona, które uprzyjemni szkolne oraz pozaszkolne życie. Smartfon dla młodych powinien się bardzo dobrze prezentować, pracować bez zakłóceń i robić dobre zdjęcia.

Huawei w sprzedaży ma świetne telefony dla klientów o różnych upodobaniach oraz potrzebach. Honor 9 to przedstawiciel wyższego segmentu urządzeń natomiast Huawei P10 Lite to urządzenie ze średniej półki ale bardzo solidne. Pierwszy sprzęt jest bardziej rozwinięty technologicznie i należy do topowych rynkowych specyfikacji. Drugi jest tańszy, ma wiele do zaoferowania i z tego przedziału cenowego na pewno będzie w czołówce.

Atrakcyjne i poręczne obudowy

Honor 9 to jak przystało na propozycję z wyższej półki zadowoli nawet największych estetów. Obudowa będzie połączeniem metalu oraz wielowarstwowego i zakrzywionego na krawędziach szkła. Tylny panel mieni się w słońcu i to sprawia, że od razu świetnie się prezentuje. Honor 9 na pewno przyciąga wzrok. Jeśli chodzi o drugiej urządzenie ma nieco inną stylistykę. Wciąż jednak stoi na dobrym poziomie jak chodzi o jakość wykonania. Stylistyka urządzenia nieco bardziej stonowana, ale na tle konkurentów nadal to atrakcyjny sprzęt.

Huawei p10 vs Honor

Oba urządzenia mają podobne gabaryty, dlatego można powiedzieć, że mają świetną ergonomię. Można wygodnie obsługiwać je jedną dłonią, bez problemu będą mieścić się w kieszeni. Ma to znaczenie dla młodych użytkowników, osób aktywnych, które chcą mieć telefon pod ręką.

Wyświetlacze Full HD

Urządzenia są propozycjami z innych segmentów, akurat w kontekście obrazu jaki prezentują wypadają bardzo podobnie. Zastosowane są tam panele LTPS IPS LCD z rozdzielczością 1080 x 1920 pikseli. Szczegółowość wypada bez najmniejszych zarzutów, niezależnie od tego jakie czynności będzie się wykonywać na tych smartfonach. Dzięki wysokiej jasności można wygodnie korzystać z niego nawet w słońcu.

Ważną funkcją oferowaną w obu urządzeniach jest także filtr światła niebieskiego. Dzięki temu barwy wyświetlacza są cieplejsze, co sprawia że w czasie czytania w nocy oczy nie będą się męczyć. Wiadomo, że często nauka dopiero rozpoczyna się w nocy.

Podsumowanie

Warto powiedzieć, ze oba urządzenia są z dwóch różnych półek i sprzedawane w różnych cenach. Jednocześnie oba te urządzenia stanowią bardzo silną konkurencję w swoich klasach. Dlatego jeśli ktoś ustali budżet w zakresie cen tych urządzeń warto zwrócić uwagę na te dwa urządzenia.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Wybieramy chiński smartfon

W naszym kraju urządzenia sprowadzane z Chin stają się coraz bardziej popularne. Wizerunek urządzeń tandetnych, niskiej jakości, które szybko się psują mamy już dawno za sobą. Obecnie...