W dzisiejszej recenzji rozbieramy na części OPPO Find Neo X3, urządzenie, które ma wszystkie niezbędne referencje, by być najlepszym w swojej klasie. Jak zachowywał się podczas naszych testów? Dowiedzmy się tego wspólnie w naszej recenzji OPPO Find X3 Neo.

Projekt i budowa

Pod względem designu i konstrukcji OPPO to Garanzia i nasze już bardzo wysokie oczekiwania zostały spełnione. OPPO Find Neo X3 to urządzenie zbudowane ze starannością, z materiałów, które pozwalają poczuć w dotyku całą ich jakość, a ogólna niezawodność jest zapewniona.

Pomalowany na kolor Galactic Silver tworzy piękną grę świateł, a półokrągła faktura piramidy na tylnej okładce nadaje mu wspaniały dotyk. Dodatkowo krawędzie na końcach mają lustrzane wykończenie i tworzą przyjemny dla oka kontrast z resztą urządzenia.

Na prawym boku znajdziemy przycisk zasilania, który jest wykończony zieloną wstawką OPPO, a po przeciwnej stronie znajduje się pokrętło głośności. Na górnym profilu widać dodatkowy mikrofon, w przeciwieństwie do dolnego profilu, w którym mieści się głośnik systemowy, podwójny slot kart SIM, wejście USB Type-C i główny mikrofon.

OPPO Find X3 Neo

Wyświetlacz

OPPO Find Neo X3 może pochwalić się 6,55-calowym wyświetlaczem OLED o zakrzywionej krawędzi, rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli) i proporcjach 20: 9, obsłudze HDR10+, maksymalnej jasności 1100 nitów, gęstości 402 PPI, odświeżaniu przy 90 Hz i próbkowaniu dotykowym 180 Hz.

Rozważana grupa jest doskonała, ponieważ oferuje znakomite odwzorowanie kolorów, zauważalne kontrasty i idealną maksymalną jasność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Krótko mówiąc po OPPO nie spodziewaliśmy się inaczej, gdyby nie częstotliwość odświeżania to mógłby przekroczyć 90Hz, bo cena zaczyna mieć znaczenie, mówimy o 3000 zł.

W pozostałych przypadkach znajdziemy sporo personalizacji, w ustawieniach możemy wybrać między trybami jasnym i ciemnym oraz ewentualnie jak ciemnym, czy aktywować komfort wizualny, temperaturę barw, częstotliwość odświeżania od 60 do 90 Hz, tła, motywy, podświetlenie krawędziowe przy odbieraniu powiadomień oraz zawsze włączony ekran.

Jeśli chodzi o to drugie, możemy pobłażać sobie wśród wielu motywów, które możemy zastosować i co wyświetlić. Z tego punktu widzenia OPPO chciało dać użytkownikowi wybór, aby jak najlepiej spersonalizować swój smartfon.

Sprzęt i wydajność

Aby przenieść OPPO Find Neo X3 chipset Qualcomm zajmuje się tym Snapdragon 865, który oczywiście ma pełne wsparcie dla 5G i posiada ośmiordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu 2,84GHz, GPU Adreno 650, 12GB di LPDDR4X-3733 RAM i 256GB di UFS storage 3.1 non-expandable.

Nie znajdziemy tu najnowszego SoC firmy Qualcomm, ale to wciąż lider w swojej klasie, a więc wydajność jest znakomita. Również dzięki systemowi ColorOS 11.1 smartfon działa idealnie płynnie i bez żadnych niepewności, pozwalając na wykonywanie nawet bardziej złożonych czynności czy zarządzanie wymagającymi aplikacjami bez zbyt wielu krytycznych problemów.

OPPO Find X3 Neo

Sprawdź też: Recenzja Oppo Reno 5 Lite

Aparat

OPPO Find Neo X3 posiada pojedynczy aparat czterordzeniowy z głównym czujnikiem Sony IMX766 z XUUMX megapikseli i przysłony f / 1,8, szeroki kąt z XUUMX megapikseli f / 2.2, teleobiektyw od XUUMX megapikselowy f/2.4 z hybrydowym 5-krotnym i 20-krotnym zoomem cyfrowym oraz pojedynczy makro od XUUMX megapikselowy f/2.4, a wszystko to doprawione stabilizacją OIS + EIS i podwójną lampą błyskową LED.

W ciągu dnia smartfon zachowuje się bardzo dobrze, zwracając wysokiej jakości wyraźne zdjęcia o doskonałych kolorach i bardzo dobrym zarządzaniu światłem. Automatyczny HDR interweniuje zawsze w odpowiednich momentach, bez nadmiernego uwypuklania ujęć, a po aktywacji sztuczna inteligencja poprawi ujęcia, dostosowując jasność i nasycenie w zależności od sceny.

Audio i łączność

Dźwięk wydobywający się z dwóch głośników (jeden na dole i jeden w poduszce usznej) jest mocny i dobrej jakości dzięki dobrej równowadze częstotliwości i satysfakcjonującej obecności basów.

Podczas rozmowy dźwięk jest krystalicznie czysty, a mikrofony działają bez zarzutu i potwierdzamy to, co mówiliśmy wcześniej, nawet ze słuchawkami przewodowymi czy bezprzewodowymi.

W kwestii łączności z Snapdragonem 865 znajdziemy pełne wsparcie 5G, no i 4G + oczywiście. Odbiór jest bardzo dobry i nie ma krytycznych problemów w codziennym użytkowaniu, poza tym mamy świetną wydajność nawet przy dwuzakresowym Wi-Fi ac, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 i dwuczęstotliwościowym GPS / A-GPS / GLONASS / BeiDou / Galileo / QZSS. Chciałbym zaznaczyć, że na pokładzie znajdziemy również NFC do płatności smartfonem. Szkoda tylko, żeUSB Type-C to 2.0, choć wspiera OTG i ładowanie odwrotnym kablem.

Czujnik linii papilarnych znajduje się pod wyświetlaczem i jest szybki i dokładny, nigdy nie napotkaliśmy żadnych szczególnych krytycznych problemów. Alternatywnie można skorzystać z funkcji rozpoznawania twarzy, która w ciągu dnia jest bardzo szybka, a wieczorem traci kilka ujęć, ale wciąż więcej niż wystarczająca.

OPPO Find X3 Neo

Zobacz też: Recenzja Oppo Find X5 Pro

Autonomia

Pod korpusem znajdziemy jeden akumulator da 4500mAh, który daje nam dobre wyniki, bo przy intensywnym użytkowaniu i odświeżaniu na poziomie 90Hz udało mi się wstać do następnego ranka bez większych problemów.

Wreszcie znajdujemy Super VOOC 2.0 wsparcie ładowania da 65W, który będzie w stanie naładować swój smartfon od 0 do 100% z zaledwie 30 minut ładowania, niesamowity wynik, który uratuje Cię w wielu sytuacjach.

W rzeczywistości według moich testów w 15 minutowym trybie czuwania ładuje się do 50%, a w 25 minutowym do 90%. Niestety, nie ma bezprzewodowego ładowania.

Wnioski - OPPO Find X3 Neo

Podsumujmy więc i zróbmy to z suchą odpowiedzią: czy OPPO Find X3 Neo nam się podobał? Bardzo!

Jakość wykonania i design są doskonałe, aparaty gwarantują wyniki adekwatne do ceny, wyświetlacz jest zadowalający, wydajność jest na najwyższym poziomie, a czas pracy na baterii jest bardzo dobry, nie zapominając o tym, że można go w pełni naładować w 30 minut.

Jednak mając do czynienia z ceną zaczynam lekko drżeć. W rzeczywistości, trzeba będzie zapłacić ponad 3000 zł, aby zabrać go do domu.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Patent Xiaomi ujawnia smartfony z maksymalnie 7...

Podczas gdy producenci smartfonów utrzymują swój cykl życia z corocznym wprowadzaniem na rynek, w tle dzieje się wiele rzeczy. Każdego roku firmy te wypuszczają na rynek smartfony, które są...