W naszym kraju urządzenia sprowadzane z Chin stają się coraz bardziej popularne. Wizerunek urządzeń tandetnych, niskiej jakości, które szybko się psują mamy już dawno za sobą. Obecnie tak naprawdę urządzenia te dorównują flagowcom, ale jednocześnie trzeba zauważyć, że są znacznie tańsze.

Chińskie smartfony – gdzie kupić?

Oczywiście kluczowa sprawa to jakość chińskich smartfonów. Oczywiście nie jest tak, że każde takie urządzenie będzie godne uwagi. Jest tutaj taka sama zasada jak przy urządzeniach znanych firm. Trzeba sprawdzać możliwości danego sprzętu oraz w miarę możliwości jego specyfikację.

Bardzo ważne jest również to, gdzie kupuje się takie urządzenia. Dość łatwo bowiem można natknąć się na firmę, która nie będzie działać uczciwie i będzie dystrybutorem, który zamiast sprzedać nam oryginalne urządzenia zaoferuje nam niskiej jakości podróbkę.

Jaki telefon z Chin?

Skoro wiadomo czego spodziewać się można po tych urządzeniach i jak dokonać zakupu warto zwrócić również uwagę na to jakie konkretnie modele warto będzie sięgnąć, jakie sprzęty cieszą się popularnością wśród użytkowników i dlaczego warto się właśnie na te urządzenia zdecydować. Dzięki temu łatwiej będzie podejmować decyzję.

Urządzenia do 500 zł.

Na początek trzeba zacząć od niskiej cenowej półki, gdzie takżę znajdziemy kilka ciekawych urządzeń. Bardzo popularny będzie tutaj smartfon Xiaomi Redmi Note 5A, który ceniony jest przede wszystkim za to jaką ma specyfikację techniczną. Urządzenie posiada procesor SnapDragon 425, którego częstotliwość taktowania wynosi 1,4 GHz.Do tego również 2GB RAM i w ten sposób użytkownik dostaje wydajne urządzenie. Przyzwoity aparat główny i bardzo dobra, pojemna bateria, która pozwala przez wiele lat z tym urządzeniem pracować.

Xiaomi Redmi

Przedstawiony wyżej telefon na rynku będzie dostępny za około 460 złotych. Jeśli jednak ktoś szuka tańszego urządzenia może się także zainteresować takim sprzętem jak Xiaomi Redmi 4A, który ma taki sam procesor i taką samą ilość RAM, a także dobry aparat., Różnica związana jest z mniejszym ekranem i starszym systemem operacyjnym.

Chińskie smartfony do 1000 zł

W tym przedziale cenowym znajdziemy dobre smartfony marki Huawei, a więc producenta, który na naszym rynku jest już dłuższy czas dostępna. Dzięki temu zdążyła już swoją pozycję ugruntować. Cenionym ze względu na możliwości jest smartfon Huawei P10 Lite, który wyróżnia się 8 rdzeniowym procesorem, ma 3 GB RAM a także 32 GB pamięci. To telefon dla osób, które poszukują telefonów z Full HD. Firma Huawei rozwija także inne marki urządzeń a mianowicie sprzęt Honor. To telefony, które również zbierają wiele pozytywnych opinii. W wielu przypadkach przygotowywane urządzenie są na poziomie najlepszych flagowców.

Chińskie smartfony do 1500 zł

Zwiększając nieco budżet o 500 złotych można zdobyć między innymi jeszcze lepszy model telefonu Honor. Mowa o wersji 8. Wyróżnia się on jeszcze lepszą specyfikacją oraz wysokiej klasy wyświetlaczem LPTS. To już bez wątpienia urządzenie, które zalicza się do klasy premium i oceniać je można zawsze bardzo pozytywnie.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Redmi K30 Pro do użycia Snapdragon 865 SoC +...

10 grudnia Redmi zorganizowała w Pekinie konferencję poświęconą wprowadzaniu na rynek nowych produktów z serii Redmi K30. Na tej imprezie firma zaprezentowała wersje Redmi K30 4G i 5G. Jednak...