W Chinach produkuje się większość smartfonów na świecie. Nierzadko w tych samych fabrykach, gdzie produkuje się urządzenia premium pojawiają także marki, których nazwy są nieznane, niewiele mówią klientom. Mamy przynajmniej kilka ciekawych smartfonów z Chin, którymi warto się zainteresować.

Xiaomi, Umidigi, Ulefone, Letv, ZTE Nubia,Vernee, Cubot czy Oppo nie są to marki tak dobrze znane jak Apple czy Samsung. Jednak to przede wszystkim chiński rynek smartfonów jest aktualnie najszybciej rozwijającym się na świecie. Dzięki internetowi nie jest już problemem to, że Chiny znajdują się daleko. Aby kupić nowy, ciekawy, wydajny sprzęt mało znanej firmy w Polsce nie trzeba już obawiać się o jego dostępność. Wystarczy sięgnąć do sklepów, które sprzedają sprzęt sprowadzany z Chin.

Nie ma problemu małej baterii

Problemy z akumulatorem w smartfonie to bardzo duży problem wielu urządzeń. Dlatego właśnie wielu użytkowników nie do końca zadowolonych jest ze swojego sprzętu. Nic więc dziwnego, że nawet najlepszy pod kątem sprzętu smartfon nie będzie dobry, gdy okaże się, że sprzęt bardzo szybko pada i trzeba go regularnie ładować. Oczywiście są powerbanki, jednak wiadomo, że to rozwiązanie trzeba traktować jako przejściowe i nie sprawdzi się w dłuższym okresie czasu, gdy do smartfona ciągle trzeba podłączać dodatkowy kabel.

bateria w chinśkich telefonach

Zbyt mała bateria? Te modele nie mają tego problemu

Chiński rynek smartfonów przygotował odpowiedź na problem związany z małą pojemnością baterii. Odpowiedź jest bardzo prosta i skuteczna. Producenci tych urządzeń mają do zaoferowania naprawdę gigantyczne pod względem pojemności baterie, które rzeczywiście radzą sobie doskonale i pozwalają na wielogodzinna bezproblemową pracę z tymi urządzeniami.

Takim pierwszym charakterystycznym wycięciem był iPhone X, jednak mało kto może sobie pozwolić na wydatek 4 tysięcy złotych . Gdy jednak mamy mniejszy budżet, nawet mniejszy niż 600 zł to również można liczyć na ciekawy sprzęt, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się, że w tej cenie nic ciekawego nie uda się znaleźć. A jednak rynek zaskakuje. Mamy np. urządzenie takie jak Cubot P20. To sprzęt z dużym ekranem 18:9 i przekątną 6,18 cala, a także rozdzielczością 2246 x1080. Sprzęt otrzymuje jednak niezbyt wydajny procesor, podwójną kamerę z tyłu i 13 Mpx z tyłu. Do tego również 64 GB pamięci i 4 GM Ram. Do tego również 4000 mAh, a wiec dobra pojemność, by dało się liczyć na wydajną pracę urządzenia przez dłuższy okres czasu. Wszystko w cenie poniżej 600 złotych i jednocześnie gwarantowana lotnicza przesyłka do polski bez dodatkowych kosztów.

Innym modelem, na który można zwrócić uwagę będzie również smartfon Umidigi Z2. To urządzenie, które również ma 6,2 cala przekątną ekranu. Sprzęt pracuje bardzo wydajnie, ma średni procesor, ale aż 6 GB RAM. Na dane użytkownika i aplikacje przeznaczono 64GB pamięci. Mamy również podwójny aparat z tylu i to samo z przodu. W obu przypadkach 16 MP oraz 8 MP. Do tego obsługa Face ID – odblokowywanie smartfonu twarzą. Koszt tego urządzenia to 900 zł.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Xiaomi Redmi K50 PRO - recenzja

Xiaomi Redmi K50 Pro to smartfon z 2022 roku, który został oficjalnie zapowiedziany w marcu przez globalnego producenta elektroniki Xiaomi. Do tego smartfon obsługuje dwie karty SIM, więc...