Test wydajności Xiaomi POCOPHONE F1 – wydajnego smartfona w atrakcyjnej cenie

Udostępnij:

Xiaomi POCOPHONE F1 to pierwszy smartfon nowo powstałej submarki Xiaomi. Jego cena w Polsce jest bezkonkurencyjnie atrakcyjna. Czy POCO F1 to rzeczywiście smartfon tak doskonały, że dopłacanie do innych modeli nie ma sensu? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się Wam udzielić w naszej recenzji POCOPHONE F1.

Xiaomi POCOPHONE F1 nazywany jest często po prostu POCO F1

Model ten ma ogromne szanse na to, aby stać się liderem sprzedaży. Za cenę niespełna 1500 złotych otrzymamy telefon z hitowym Snapdragonem 845 dużą ilością nie tylko pamięci operacyjnej (6 GB RAM), ale również wewnętrznej, solidny, podwójny aparat fotograficzny oraz akumulator o poje 4000 mAh. Na pewno wiele osób z zadowoleniem przyjmie także wiadomość, że POCO F1 ma wąskoramkowy ekran o dużej przekątnej.

Na rynku nie ma obecnie zbyt dużej ilości modeli smartfonów, które kosztowałyby tak niewiele, a których specyfikacja wyglądałaby tak imponująco. Pojawia się jednak pytanie, czy tak niska cena nie jest efektem poważnych oszczędności, czy w związku z tym telefon ten jest naprawdę warty swojej ceny? Sprawdziliśmy to, a to są wyniki naszego testu POCO F1.

Plastikowa obudowa jest hitem czy kitem?

Przed kilkoma laty smartfony z obudową z plastiku były standardem, takie obudowy miały nawet modele, za które trzeba było zapłacić nawet spore pieniądze. Mniej więcej w 2014 roku zaczęto wykorzystywać takie materiały jak szkło i metal. Aktualnie dominującym materiałem jest szkło. Mnie osobiście niezbyt przypadło to do gustu – ryzyko, że telefon zostanie całkowicie uszkodzony jest o wiele większe niż kiedyś. Projektanci Xiaomi zauważyli, ze wśród użytkowników smartfonów sporą grupę stanowią ci, którzy niekoniecznie lubią w nich szkło. To dlatego POCOPHONE F1 dostał plastikową obudowę (moim zdaniem zostało to jednak podyktowane oszczędnością). Wykorzystano tworzywo dobrej jakości, które jest przyjemne w dotyku i jednocześnie wygląda na trwałe. Doskonałe dopasowanie poszczególnych elementów jest dodatkowym plusem. Należy tylko żałować, że Xiaomi nie zdecydowało się na to, aby można było swobodnie wymienić akumulator.

Wygląd modelu, który testowałem nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia. Ekran z notchem oraz spora belka, która znajduje się pod nim nie działa na mnie zbyt dobrze. Miałem jednak na tyle szczęścia, że na tylnym panelu nie zostało skopiowane położenie podwójnego aparatu fotograficznego. Ułożono go w środkowej części panelu z tyłu (w pozycji pionowej), pod nim został umieszczony czytnik linii papilarnych. Na górnej krawędzi znalazło się miejsce dla złącza jack 3,5 mm. Na dolnej ułożono z kolei port USB typ C, mikrofon oraz głośnik. Na lewej krawędzi umieszczono slot przeznaczony na włożenie dwóch kart SIM oraz karty pamięci. Po drugiej stronie umieszczono wyłącznik oraz przyciski do regulowania głośności. Xiaomi POCOPHONE F1 ma ekran o przekątnej 6,18 cala, mimo to bardzo dobrze leży w dłoni. Cechą charakterystyczną ekranu jest bardzo dobra ostrość obrazu. Minusem jest szkło Gorilla Glass  3, na którym zostają smugi.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Honor Play - uniwersalny smartfon?

Ten dedykowany graczom smartfon posiada specjalnie dobrane technologie (autorska GPU Turbo) oraz solidne podzespoły. Na rynek wypuścił go nowy w tym sektorze producent, co przekłada się na...