Smartfony, które stają dziś w szranki, są naprawdę wysokiej klasy. Choć różni je półka cenowa, pod wieloma względami mogą się równać. Oto porównanie OnePlus 6 oraz POCOPHONE F1 pod względem wykonania, estetyki, użytych materiałów, a także pracy na naładowanej baterii. Który z nich wysunął się na prowadzenie, a który zdecydowanie został w tyle? Czy warto wydać dużo więcej, by kupić OnePlus 6, mając do wyboru te dwa modele?

Estetyczne pierwsze (i kolejne) wrażenie

Zacznijmy od telefonu OnePlus 6. Obudowa typu unibody ma grubość 7,8 mm, a cały aparat waży 177 g. Do jego wykonania użyto naprawdę wysokiej klasy materiałów, między innymi aluminium i szkła Corning Gorilla Glass. Wszystko to składa się na telefon, który pięknie, solidnie się prezentuje, wygodnie leży w dłoni podczas używania i może bardzo wiele znieść. Wypuszczono także limitowane edycje tego telefonu, o nieco oryginalniejszej estetyce.OnePlus 6 to typowy smartfon z najwyższej półki pod względem jakości wykonania. Wszystko zostało dobrze wyważone i spasowane, a użytym materiałom nie da się niczego zarzucić.

A co na to przeciwnik, tańszy POCOPHONE F1?

Materiały, z których go wykonano są znacznie tańsze. Producent ewidentnie na nich oszczędził, przez co nie są zbyt estetyczne, zwłaszcza przy porównaniu do innych smartfonów tej klasy. Obudowa z poliwęglanu ma 8,8 mm grubości, smartfon jest też cięższy nić OP - 182 g. Wzięcie do rąk obu modeli jednocześnie bardzo mocno uwypukla różnicę w ich gabarytach. OnePlus wydaje się smukły, jest lżejszy i lepiej leży w dłoni.Różni się także notch. POCO F1 posiada notch dużych rozmiarów, bardzo toporny i rzucający się mocno w oczy. Niestety, dla wielu osób będzie to bardzo wyraźny minus, coś, nad czym trudno przejść do porządku dziennego w trakcie użytkowania telefonu. OnePlus 6 także posiada wycięcie, jedna jest ono dużo subtelniejsze i mniej widoczne.Stosunkowo podobny w obu modelach jest sposób rozplanowania frontowego panelu. Nie znajduje się tu zbyt wiele, całość jest raczej minimalistyczna.

Wydajność smartfonów

Praca na baterii - czas

Warto zacząć od podanych wartości - POCOPHONE F1 posiada akumulator 4000 mAh, natomiast OnePlus 6 3300 mAh. Obie wartości są wysokie, jednak na pierwszy rzut oka, na poziomie deklaracji, POCO wypada stanowczo lepiej. Jak przekłada się to na praktykę?Oba telefony wytrzymują dwa dni na pełnym ładowaniu, jednak POCOPHONE może pracować jeszcze jedną dobę, gdy OP będzie już całkiem wyczerpany. Deklaratywne wartości przekładają się więc na rzeczywistość i POCOPHONE wygrywa w zestawieniu pod względem baterii.Warto wspomnieć jeszcze o trybach oszczędzania energii. Najprostszy z nich jedynie zmniejsza jasność ekranu i spowalnia transmisję danych, a krańcowy ogranicza niemal wszystkie funkcje urządzenia, których nie można nazwać całkowicie podstawowymi.

Jak wypada proces ładowania?

Ob smartfony posiadają technologię szybkiego ładowania. A praktyce OnePlus 6 ładuje się do pełnej baterii w około 90 minut, natomiast POCOPHONE F1 zajmuje to kwadrans więcej. To niewielka różnica, a telefon chińskiego producenta wytrzymuje znacznie dłużej.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Samsung Galaxy S8 opinie

Samsung Galaxy S8 to wyjątkowe urządzenie, jak żaden inny smartfon. Perfekcyjnie łączy najlepsze cechy całej serii Galaxy, dodatkowo pojawia się tam wyjątkowy ekran Super AMOLED. Jego...