Ten dedykowany graczom smartfon posiada specjalnie dobrane technologie (autorska GPU Turbo) oraz solidne podzespoły. Na rynek wypuścił go nowy w tym sektorze producent, co przekłada się na spore zainteresowanie potencjalnych klientów. Czy warto kupić ten telefon, szczególnie biorąc pod uwagę jego korzystną cenę? Oto recencja nowego smartfona dla graczy Honor Play.

Kilka słów o designie

Huawei to producent, który wypuścił ten egzemplarz z nowej kategorii smartfonów dla graczy. Z tyłu znajduje się metalowy panel, poza tym telefon przypomina model P20. Paski antenowe zostały doskonale wkomponowane, producent wybrał też na tylny panel przyjemną w dotyku, bardzo gładką farbę. Narożniki obudowy są tu zaokrąglone, wyświetlacz posiada wcięcie (notch), a obiektywy mieszczą się ponad licem. Gdy telefon działa w domyślnej pozycji, użytkownik ma dostęp do informacji o algorytmach sztucznej inteligencji, działających w aparacie. Dobrze prezentuje się design tego modelu - nie ustępuje flagowym urządzeniom producenta z bieżącego roku. Sub-marka Huawei, Honor, to jak w przypadku pierwowzoru pokryty zagiętym szkłem przedni panel oraz średniej wielkości notch. Elementy obudowy rozmieszczono standardowo.Honor Play to telefon, na który przyjemnie jest patrzeć, trzymać go w dłoni i korzystać z niego. Jest bardzo wygodny, pod względem estetyki ma więc plus.

Jak działa akumulator?

Do zestawu producent dołącza ładowarkę sieciową, która świetnie współpracuje z akumulatorem 3750 mAh oraz szybkim ładowaniem. Z telefonu można korzystać nawet przez dwie doby, zakładając, że wyświetlacz jest podświetlony przez pięć godzin, a połączenie LTE aktywne. To bardzo dobry wynik, idealny dla użytkowników lubiących grać. Gdy potrzebny jest dłuższy czas pracy baterii, można skorzystać z wygodnego menadżera baterii - posiada on aż pięć trybów zarządzania energią. W Honor Play można uaktywnić niższą rozdzielczość ekranu, a także wyłączyć niemal wszystkie funkcje poza połączeniami i wysyłaniem smsów. Ładowanie jest błyskawiczne -  telefon ładuje się o 41% od zera w ciągu 30 minut, a do pełna w ciągu 95 minut.

Smartfon Honor

Wyświetlacz - jak się sprawdza?

Warto te zatrzymać się na chwilę przy wyświetlaczu. Jego proporcje to 19:5:9, a przekątna wynosi 6,3 cala, co stanowi bardzo komfortową wielkość. Rozdzielczość FullHD+ (2340x1080) oraz technologia IPS to doskonałe połączenie.Wyświetlacz, choć bardzo dobry, nie zalicza się do technologicznej czołówki. Lekkim minusem jest to jakość kolorów. Niestety, widać tu oszczędność producenta, która nie jest zbyt dobrze dobrana jak na model służący do gier.Jakość wyświetlanych obrazów zwiększają też specjalne tryby, dedykowane na przykład czynności czytania. Redukcja emisji niebieskiego światła pozwala w mniejszym stopniu zmęczyć wzrok. Użytkownik kontroluje też nasilenie żółtej barwy.

Aparaty fotograficzne

W telefonach marki Huawei, a także Honor, znajdują się dwa obiektywy - główny robi zdjęcia, zaś drugi rozmywa tło dzięki niskiej rozdzielczości. To standardowe rozwiązanie nieźle się sprawdza. Główny aparat to 16 MP, z obiektywem F/2.2. Posiada szybki pomiar ostrości PDAF, elektroniczną stabilizację obrazu EIS oraz diodę doświetlającą LED.

Jakość dźwięku

Dźwięk, jak na smartfon do gier, jest całkiem przyzwoity. Umieszczony na dolnej ramce głośnik multimedialny posiada odpowiedni, komfortowy poziom głośności, sprawdzający się w wielu sytuacjach. Niestety, nie można wykorzystać go do rozmów, co jest sporym minusem.

Skaner twarzy i czytnik linii papilarnych

O czytniku linii papilarnych trudno jest powiedzieć coś poza tym, że spełnia swoją funkcję. Podświetla ekran po puknięciu w niego, za każdym razem też poprawnie odblokowuje telefon. Dobrze działa także odblokowanie poprzez skan twarzy.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Recenzja Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Na początku roku 2020 Xiaomi przedstawiło opinii publicznej kolejny fajny nowy produkt - smartfon nowej generacji Xiaomi Redmi Note 9 Pro. W porównaniu z poprzednimi wersjami smartfonów...